понедельник, 11 июня 2012 г.

Готуємо дітей до навчання в школі


Адаптація дітей до школи
1.   Поступове вироблення у дитини звички дотримуватися певного режиму дня.
2.                         Формування навичок самообслуговування (вміння самостійно готувати та прибирати робоче місце, складати навчальні приладдя).

3.                         Розвиток навчальних навичок, навичок спілкування.
4.                         Організація   позитивного   емоційного  спілкування  дитини  з  учнями, вихователем.
5.     Забезпечення    міжособистісного    спілкування    дітей    як    однієї    з
найефективніших умов успішної адаптації до навчання у школі.
6.                         Забезпечення   змістовної   діяльності   першокласників   з   урахуванням індивідуальних інтересів кожної дитини.
7.                         Психолого - педагогічна просвіта серед батьків з питань полегшення адаптації до школи (індивідуальні бесіди, консультації).
8.                         Проведення   спеціальних   ігор,   спрямованих   на   розширення   кола спілкування, вироблення впевненості, зняття тривожності та стресів.

Рекомендації для батьків
з підготовки дитини до школи
1.    Частіше розмовляйте у присутності дитини про школу, шкільне життя. Спрямовуйте дитину на серйозне ставлення до навчання.
2.     Не приховуйте труднощів, які чекають малюка у школі, але формуйте у
нього впевненість у їх подоланні.
3.     Частіше звертайте увагу дитини на її зовнішній вигляд, хороші вчинки
школярів.
4.                         Навчіть   сина  чи   дочку   найпростіших   навичок   самообслуговування (вмиватися, чистити зуби, одягатися, доглядати одяг, акуратно їсти).
5.                         Привчіть дитину лягати спати та вставати у певний час (лягати спати не пізніше дев'ятій годині вечора, вставати о сьомій годині ранку).
6.                         Заохочуйте малюка до малювання кольоровими олівцями, письма ручкою (написання паличок, кружечків, квадратиків).
7.                         Прищеплюйте дитині дбайливе ставлення до книжок, олівців, зошитів, фломастерів. Навчіть їх правильно гортати сторінки.
8.                         Не стримуйте інтерес до навчання, заохочуйте малюка до набуття знань, обміну враженнями від почутого, побаченого.
9.                         У будь - якій конфліктній ситуації не принижуйте гідності дитини, прагніть заохотити її до самовдосконалення.
10.                 Завжди прагніть підтримувати вихователя, вчителя, не критикуйте його в
присутності дитини.



Комментариев нет:

Отправить комментарий