Сторінка психолога


https://sites.google.com/d/1d5FspbjGjqhxelOCz1y_b_neuZEVOlEe/p/1sXODPmoVQV7scgkFjRq_5UKw8m5nyxhj/edit 






                                 Бесіда "БАЖАННЯ ". Чого найбільше хочеться? А чого ні?                                      





Як  краще організувати літні канікули для  дитини

Літо – це чудова пора для активного та цікавого відпочинку, нових знайомств та подорожей. Кожен школяр чекає настання канікул, щоб весело провести час з друзями. 

Однак батьки повинні організувати літні канікули дитини таким чином, щоб вони принесли їй максимальну користь. 

Пропонуємо кілька порад  щодо  цікавого та корисного відпочинку дитини під час літніх канікул. Це – оздоровлення; заняття спортом; нове хобі; культурні заходи.

Оздоровлення

Відпочинок на свіжому повітрі принесе багато користі організму. Якщо ж немає можливості поїхати на відпочинок всією родиною, можна відправити дитину в літній табір. Це чудовий варіант цікавого відпочинку. 

Дитина зможе провести канікули в компанії однолітків, завести нових друзів та отримати багато яскравих вражень.

Спорт

Також влітку варто приділити особливу увагу заняттям спортом. Дитину зацікавить катання на велосипеді, роликах або скейтборді.

Хобі

Влітку погода може бути не лише сонячною, а й з дощем та грозами. Тому, щоб дитині не було сумно проводити час вдома, можна обрати цікаве хобі. Наприклад, хлопчики можуть навчитися грати на гітарі, спробувати створити свій сайт або почати вивчати іноземну мову.

Дівчатка можуть навчитися вишивати, в'язати, освоїти мистецтво кулінарії або зайнятися малюванням. Також влітку не варто забувати про читання книг.

Культурні заходи

Батьки можуть піти разом з дитиною у кінотеатр, відвідати цікаву виставку або концерт. Також можна подарувати підлітку квитки в музей або на футбольний матч, щоб дитина цікаво провела час з другом.

Отже, батьки повинні допомогти дитині цікаво та корисно організувати літні канікули. При цьому  потрібно обов'язково враховувати вік дитини та її захоплення.

 



Ваш малюк іде в садочок

 

Шановні батьки! Усвідомте, що ваше власне хвилювання передається дитині. Щоб запобігти цьому, заздалегідь познайомтесь з вихователями та особливостями організації життя в групі.

v    Приблизно за тиждень до першого відвідування дитячого садка попередьте дитину, про це, щоб вона спокійно очікувала майбутню подію.

v     Дайте дитині позитивну перспективу: розкажіть, що в дитячому садочку багато іграшок, діток, і їй там буде добре, цікаво, весело.

v    Підпорядкуйте домашній режим режиму роботи дитячого садка, особливо додержуйте часу вкладання спати і період харчування.

v    Навчіть дитину елементарних навичок самообслуговування.

v    Подбайте про психічне і фізичне здоров’я дитини.

v    Повідомтев ихователів про звички та вподобання вашого малюка, про особливості здоров’я і поведінки.

v    Потурбуйтеся про нервову систему вашої дитини. В перші дні перебування не залишайте її на цілий день у дитячому садку. Треба поступово збільшувати тривалість перебування з 1,5 – 2,5 годин на день.

v    Навчіться прощатися з дитиною швидко. Не затягуйте розставання. Інакше малюк відчує ваше занепокоєння і йому буде ще складніше заспокоїтися.

У присутності дитини уникайте критичних зауважень на адресу дошкільного закладу і його працівників. Ніколи не лякайте дитину дитячим садком.







                                   




Як можна допомогти дитині добре поводитись

Більшість батьків замислюються, чи правильно вони себе поводять з дитиною. Звичайно, немає ідеальних батьків. Усі вони мають труднощі й іноді не впевнені, чи добре виховують своїх дітей. Однією з проблем, що найбільше непокоїть батьків, є питання поведінки: що треба зробити аби діти поводилися добре?

v Подавайте дітям приклад хорошої поведінки.

v Діти вчаться, наслідуючи поведінку дорослих.

v Змінюйте оточення, а не дитину.

v Краще тримати цінні, крихкі та небезпечні предмети у недоступних для дітей місцях, аніж потім карати дітей за їхню природну цікавість.

v Висловлюйте свої бажання позитивно.

v Кажіть дітям, чого Ви від них очікуєте, замість того, чого НЕ бажаєте.

v Висувайте реальні вимоги.

v Запитуйте себе, чи відповідають Ваші вимоги віку дитини, ситуації, в якій вона опинилася. Ви маєте бути більш терпимими до маленьких та хворих дітей.

v Не надавайте надто великого значення заохоченням і покаранням.

v В міру дорослішання дитини покарання і заохочення стають все менш результативними. Пояснюйте причину, яка впливає на Ваше рішення. Прагніть до компромісу у спілкуванні зі старшими дітьми, а з меншими — використовуйте тактику переключення уваги.

v Обирайте виховання без побиття та крику.



Інформаційний лист щодо протидії 

домашньому насиллю


Як не піддаватися паніці?

Фільтруйте джерела інформації. Читайте новини лише на перевірених ресурсах, яким можна довіряти. Менше коментуйте та поширюйте інформацію про коронавірус. Чим більше втягуєтеся в розмови, що нагнітають ситуацію, тим страшнішу картину змальовує мозок.

Практикуйте діджиталдетокс. Краще витратьте час, який проводите в інтернеті, на спілкування з рідними, вивчення іноземної мови, читання, малювання. Врешті, навчіться готувати нову страву. Це допоможе вашій психіці відпочити й «очиститися» та дасть змогу більш спокійно й раціонально опрацьовувати інформацію.

Відновіть сили. У часи хронічного стресу важливо відновлювати психологічні сили, накопичувати ресурси. Допомагає улюблена музика та міцний сон. Добре б спати 7–8 годин на добу, а ще мати темні гардини або надягати маску для сну, щоб за цей час глибоко відпочити. Гормон мелатонін, який допомагає впоратися зі стресом, виробляється лише в повній темряві. А ще шукайте власні способи відновитися. Приміром, інтровертам для цього варто побути на самоті, а екстравертам — отримати підтримку друзів, поділитися почуттями.

Записуйте те, що хвилює. Це допоможе перенести тривогу в іншу площину (на папір) та трохи заспокоїтися. Окрім того, хвилювання шкодить сну. А, як відомо, недосипання послаблює імунітет та робить вас більш вразливими до хвороб.

Вирушайте на природу. По-перше, підхопити коронавірус на свіжому повітрі майже неможливо. По-друге, спостерігання за природою — така собі вітамінка для душі. Тож пікнік, поїздка на дачу, прогулянка лісом — те, що нині треба.

Інформація

 щодо діяльності «гарячих ліній»

1.Дитяча гаряча лінія – 116-111 (цілодобово),

 0-800-500-225 (з 12.00 до 16.00)

2.Гаряча лінія з протидії торгівлі людьми 527

3.Гаряча лінія з протидії насильству – 116-123,

0-800-500-335

4.Гаряча лінія з протидії булінгу – 116-000

5.Телефон довіри організації «People in Need» 0 800 210 160 (цілодобово) з метою сприяння отримання необхідної підтримки у разі потреби, зі збереженням безпечного простору конфіденційності.




Як полегшити адаптацію дитини до садочка?




Як зберегти психічне здоров`я під час карантину?

По-перше, ставтеся до карантинних заходів, як до прояви вашої доброї волі по відношенню до ослаблених людей, а не як до приводу  для паніки. Це наша з вами соціальна відповідальність.

По-друге, треба усвідомити, що існують речі, на які ми не маємо можливості впливати. Тому зміну деяких умов життя на період карантину сприймайте, як необхідність, з якою треба змиритися.

По-третєзменшіть до мінімума перегляд новин. Постійний потік новин може викликати занепокоєння навіть у психологічно найстійкіших осіб.

По-четверте: захищайте себе, та підтримуйте інших. Допомога іншим у важкий час корисна як для особи, яка отримує її, так і для особи, яка її надає.

По-п`яте:  згадайте, як давно ви займалися улюбленими справами? Раніше вам постійно бракувало часу на це? Скористайтеся нагодою та переключиться на щось приємне для себе.

Будьте врівноважені та здорові!

Держава гарантує кожному громадянину право на отримання безоплатної правової допомоги. Для отримання такої допомоги варто телефонувати за номером Єдиного контакт-центру 0 800 213 103 або переходити за гіперпосиланням на офіційний вебсайт системи Безоплатної правової допомоги:http: // legalaid.gov.ua/ 



АБИ ДИТИНА НЕ ПЛАКАЛА

Дитина плакатиме! Це найбільший страх для батьків. Як реагувати на поведінку плаксіїв та полегшити розставання з дитиною, коли залишаєте її у садочку?

·    Реагуйте спокійно і впевнено. Навіть якщо у цей момент ваше серце крається — зберігайте спокій та не показуйте дитині власних хвилювань.

· Не говоріть голосніше, ніж дитина, та не пояснюйте їй щоразу — «Мама повернеться за дві години/п'ять хвилин». Не вживайте слів на кшталт «за­раз», «сьогодні» тощо. Малюки не орієнтуються у часі, тому говоріть кон­кретно: «Я прийду за тобою ще до обіду», «Я заберу тебе з прогулянки». Так дитина зможе зрозуміти вас.

·     Не робіть прощання тривалим — не обіймайте чи не вмовляйте дитину довго, коли вона сильно плаче. Пам'ятайте, що довше прощання, то гірше дитина звикає до того, що Ви маєте йти.

·  Вигадайте ритуал прощання — два поцілунки у щічки, два рукостискан­ня, плескання у долоні. Все залежить від фантазії — Вашої та дитини. Риту­ал прощання має бути швидким з дотиками, обіймами тощо.

·       Дотримуйтесь алгоритму дій:

          прийдіть до садочка;

           виконайте ритуал прощання;

           предайте дитину вихователеві;

            ідіть.

·    Виконуйте обіцяне: «Я пообіцяла (-в), і прийшла (-в)» та наголошуйте на цьому, коли забираєте дитину із садочка.

·   Запитуйте у дитини, як минув її день у садочку. Якщо вона не відповідає — не наполягайте, адже спершу ця тема може бути ненависною для дитини. Коли малюк чимось зацікавиться в садочку, він сам залюбки усе розповідатиме вам.

·    Закріплюйте у дитини думку про те, що вона вже доросла, і садок для неї — як винагорода. Поясніть дитині, що у садочку весело й там вона знайде багато друзів. Тож їй сподобається ходити в садочок.

Усі поради мають рекомендаційний характер. Ви як батьки ліпше знаєте власну дитину, тож саме Ви знаєте, що насправді полегшить її адаптацію до дитячого садка. А якщо маєте страхи чи сумніви — порадьтеся з працівниками дитячого садка. Ми радо допоможемо!


Ігри для розвитку пам’яті

1.  Запам’ятай слова по порядку. Називаємо кілька слів, які дитина повинна запам’ятати і повторити в тому ж порядку. Для початку можна використовувати в грі лише декілька слів – 3-5. Далі можна ускладнювати правила гри, збільшуючи кількість слів. Наприклад: будинок, сонце, каша, лампочка, собака.

2.     Хто загубився.  Перед малюком викладаємо кілька іграшок (штук 5-6 не більше) і просимо запам’ятати їх. Далі малюк виходить з кімнати, а ми швидко ховаємо одну з іграшок. Повернувшись, дитина повинна уважно   визначити, хто ж утік і загубився.

3.     Картинки.  Для цієї гри підійдуть будь-які кольорові картинки, якщо у вас є книжка з великою кількістю картинок, сміливо беріть її. Дитині показуємо картинку, і просимо запам’ятати все, що на ній зображено. Після того, як малюк подивився і все запам’ятав, картинку прибираємо і просимо дитину по пам’яті відтворити все, що він бачив.



Фрази для діток на щодень


Плануємо червень - радісно!!!


Веселка сили

Допожіть дитині стати трішки сміливішою, повірити у себе та намалювати веселку сили.
     Малювати веселку на аркуші паперу треба пластиліном (для маленьких діток можна роздрукувати/намалювати розмальовку). Спочатку слід підготувати з різних шматків пластиліну кольорові кульки. Потім потрібно запропонувати дитині розмазати кульки пластиліну по аркушу паперу, щоб вийшла веселка, повторюючи вголос: 
«Я сильний», «Я сміливий». Як тільки ви закінчите її малювати, дитина стане трохи сміливішою і сильнішою. Повісьте веселку в її кімнаті, щоб вона продовжувала захищати і надавати мужності.
    Можна також запропонувати дитині послухати і повторити за вами вірш перед малюванням:


Страх боїться сонячного світла,
Страх боїться як летить ракета,
Страх боїться веселих людей,
Страх боїться цікавих ідей!
Засміюсь, і страх пропаде,
Більше мене ніколи не знайде,
Страх злякався, затремтів,
І від мене геть утік!


Дитина повторює кожен рядок, посміхається і гучно плескає в долоні.







 

Комментариев нет:

Отправить комментарий