воскресенье, 5 апреля 2020 г.


Як організувати спільне дозвілля  під час карантину

 Дотримуйтесь графіка
Під час карантину важливо підтримувати звичайний розпорядок дня дитини. Корисно буде написати на аркуші паперу або на стікерах докладний розпорядок дня і повісити його так, щоб дитина постійно його бачила. Важливо, щоб у неї були чіткі очікування з приводу того, що буде відбуватися протягом дня - коли буде час для ігор, читання і відпочинку.
Підтримуйте контакт з друзями і близькими
Для дитини важливо підтримувати контакт з друзями - це знизить рівень її стресу. Також спілкуйтеся з близькими і родичами, яких ви не можете відвідати особисто, але хвилюєтесь про їхнє здоров'я. Використовуйте Skype або інші відеочати.
Влаштуйте танцювальну вечірку
Якщо карантин не дозволяє вам гуляти з дитиною на свіжому повітрі, влаштуйте для дитини танцювальну вечірку вдома. Все, що вам потрібно, - знайти в Інтернеті відповідну музику. Дитині також сподобається, якщо ви запропонуєте їй разом зробити декорації до вечірки. Ви можете зробити банери, плакати, святкові гірлянди тощо.
Залучайте дитину до роботи по дому
Спостерігається, що діти старші трьох років отримують користь від того, що допомагають батькам по дому. Чим молодша дитина, тим більше їй подобається допомагати батькам в різних домашніх справах. Вони допомагають прати, прибирати, накривати на стіл тощо.
Робіть з дитиною поробки
Різноманітні поробки - хороший спосіб розважити дитину і дати їй можливість проявити свої творчі здібності. Для цього можна використовувати підручні матеріали: скотч, картонні коробки з-під взуття, обрізки тканини тощо. Для цих цілей добре підходить різнобарвний обгортковий папір: діти роблять з нього колажі, сукні для ляльок і навіть стіни для фортець. Навіть коли весь папір використаний, діти використовують залишки картонних втулок як мечі, влаштовуючи битви.
Грайте в улюблені іграшки дитини
Як правило, у кожної дитини є улюблена іграшка, з якою вона може гратися годинами. У когось це настільні ігри, у когось - конструктори Лего. Діти люблять створювати різні об'єкти з деталей конструктора або просто сортувати деталі за кольором. Щоб мотивувати дитину, ви можете дати їй завдання. Наприклад, ви можете запитати її: «Наскільки високу вежу ти можеш побудувати?»
Намагайтеся частіше слухати та чути своїх дітей. Учіться разом з ними, запитуйте їх думку стосовно сімейних ситуацій, бо через призму світлих чистих дитячих очей можна побачити просте рішення, здавалось би, в найскладніших ситуаціях, любіть і навчайте любити своїх дітей, та робіть все в інтересах дітей, в першу чергу!


Комментариев нет:

Отправить комментарий