вторник, 25 сентября 2012 г.

Дошкільний навчальний заклад святкує 25 річчя

Нам 25 років


Історія наша почалась давно – в жовтні 1987 році, коли в мікрорайоні Молодіжний з’явився дитячий садок – новобудівля – наш «Вуглик». Дошкільний заклад потрібен був не тільки малятам батьки яких працювали на шахті «Добропільська», але й багатьом іншим татам і мамам, бабусям і дідусям. Затишок і тепло, привітність і доброта, поселились тут.
Дошкільний навчальний заклад розташовано в жилому масиві міста. Кількість дітей за проектом - 232, виховується - 282 дитини. У своєму складі має 14 груп, які сформовані в такому порядку:
4 групи – раннього віку;
10 груп – дошкільного віку, з них:
1 – логопедична;
1 – для дітей з вадами зору;
1 – для дітей з вадами постави;
1 – санаторна;
3 – профільні.
Склад педагогічного колективу 35 педагогів, з них 19 - мають вищу освіту.
За 25 років наші вихованці і співробітники стали учасниками багатьох заходів. Значною подією стала атестація дошкільного навчального закладу за наслідками якої дошкільний  заклад вважається атестованим з відзнакою.
З року в рік наші малята показують добрі результати в традиційних змаганнях «Спартакіада дошкільників», щорічному конкурсі «Травневі соловейки», фестивалях танцю, виставках, акціях де займають призові місця:
·           Акція «Ми у відповіді за тих, кого приручили» -  Буряк Вікторія, Гусєва Уляна, Жосан Богдан, Зима Анастасія, Одновол Евєліна, 2010р.
·           Фестиваль «Нетрадиційні методи виготовлення виробів з солоного тіста» - Сверкалін Міша, Кокошинський Денис, Пелех Маша 2010р.
·           Спартакіада «Веселі старти» -  Бирибкин Влад, Белюстов Антон, Товт Даша, Кулинський Єгор 2010р. ІІ місце, 2011р. І місце.
·           Виставка-конкурс «Краса і мудрість народної іграшки» -  Пархоменко Микита, Гаврілюк Даша, Гайдай Саша, Муталієв Рустам 2009р. І місце.
·           Конкурс дитячої творчості «Дитина має талант» -  Кедис Іра, Соколовська Настя, Веселова Даша, Рубан Данило 2010р. І місце.
·           Конкурс «Травневі соловейки» - Блізнова Ніколь, Ступак Маргарита – І місце; Сметана Валерія, Русакова Олександра  – ІІ місце, 2012р.
·           Конкурс «Малюнок на асфальті» -  Янцена Дар’я, Соколовська Настя, Кулік Владислав, Гайдай Саша 2010р. І місце.
·           Велокрос -  Варварський Вова, Стрельников Максим, Кедис Іра  2010р. І місце.
·           Конкурс «Умілі рученята» - Парамонов Микита, Лобода Олеся, Шалімов Давид 2010р.  І місце; Руріч Ростислав, Ковачева Ганна,  Прянішніков Артем 2011р. -  І місце.
Вихователь-методист Андруняк А.І. і психолог  Мальцева І.А. стали дипломантами конкурсу журналу «Вихователь-методист дошкільного закладу» «Використання інтерактивних технологій у методичній роботі», 2009 рік. В 2010 році вихователь-методист Андруняк А.І. стала переможцем конкурсу журналу «Вихователь-методист дошкільного закладу» «Вивчаємо освітній процес», де посіла ІІІ місце. Портрет вихователя Гайдай В.М.  розміщено на дошці пошани на центральній площі міста. В цьому навчальному році наш педагог Гусєва Н.Г. стала лауреатом обласного конкурсу «Кращій працівник року» у номінації «Кращій вихователь дошкільного навчального закладу». Досвід педагогів      Худояр К.В., Шкарупи Л.І. друкувався в педагогічній пресі.
Дошкільний навчальний заклад поєднує в собі традиції класичної освіти та інноваційні освітні технології. 
Всі 25 років керує закладом завідувач  Олена Євгеніївна Баликіна. Спеціаліст вищої категорії, відмінник освіти України, делегат з’їзду вчителів України. Педагог-новатор, здатний до компетентної, відповідальної й ефективної діяльності. Має високий рівень професіоналізму, творчості. Добре знає потреби та можливості всього  колективу та   кожного працівника зокрема, створила науково-методичні, організаційно-педагогічні умови для безперервного вдосконалення фахової освіти і кваліфікації педагогічних працівників. О.Є.Баликіна будує свою роботу на основі технології управління, якісної зміни освітнього процесу, прогнозування шляхів його подальшого розвитку. ЇЇ педагогічне кредо :
Керувати - означає не заважати  хорошим людям працювати
                                                                                                             П. Капіца
Даний підхід до створення умов успішності педагогічної  діяльності є прогресивним з точки зору сучасних напрямків інновацій в дошкільній освіті. Досвід її роботи вивчався на постійно діючому  семінарі керівників ДНЗ.
В дошкільному навчальному закладі є свої традиції та ритуали. Так кожного вівторку всі дошкільнята збираються разом в музичному залі або на майданчику, щоб розповісти про цікаві події, які сталися в групі, прочитати вірші, показати малюнки та вироби. На такому «Тижневому колі» малята відчувають можливість вийти за рамки своєї групи.
В дошкільному навчальному закладі є своя символіка: герб, прапор, гімн. Кожній групі присвоєно своє ім’я, вироблені ритуали прощання і зустрічі. Це допомагає вихованню патріотичних почуттів,  становленню сприятливого  мікроклімату.
Гостинно зустрічають дошкільнята своїх батьків та гостей під час Дня відкритих дверей. Ця традиція подобається дітям, вони показують батькам свої таланти, вміння, налагоджуються відносини між батьками,  батьками та вихователями, батьки краще узнають своїх дітей. Стало вже доброю традицією проводити у вересні першу творчу зустріч з батьками на тему «Хто вони такі – наші діти?»
Святкові та культурно-досугові традиції – невід’ємна частина діяльності дошкільного закладу. Організація дитячих творчих справ спонукає підвищенню ефективності освітнього процесу, складає комфортні умови для формування особистості кожної дитини.
Популярною складовою освітнього процесу в дошкільному закладі є гурткова робота. Проблема своєчасного виявлення інтересів, здібностей і нахилів дітей актуальна в нашому дитячому садочку. За профільним спрямуванням в ДНЗ діють гуртки, якими керують вихователі та музичні керівники.
1.        «Маленькі логіки»              розв. логіко-математичних умінь        Є.В.Нещеретня
2.        «Кольорові долоньки»        розв. зображувальних здібностей      Г.В.Палій 
3.        «Оплески»                            розв. театральних здібностей            В.В.Василець
4.        «Розумники і розумниці»   розв. інтелектуальних здібностей       Н.В.Протопопова
5.        «Співаночка»                       розв. вокальних здібностей                А.В.Куприк
6.        «Умілі рученята»                розв. художньо-прикладної творчості Н.Г.Гусєва
7.        «Дін – Дон»                         муз. оркестр з системи К.Орфа          В.Л.Янковенко
8.         «Грація»                            аеробіка                                                  Т.М.Юрашева

В теперішній час завдяки новітнім технологіям педагоги можуть втілювати
 в життя свої цікаві ідеї і знахідки.
Ми не збираємось зупинятись на досягнутому
               і завжди відкриті для нових справ і починів.


Комментариев нет:

Отправить комментарий